Металопрокат – перспективи розвитку ринку виробів із сталі

В сучасному світі, як відомо, реалії економічного життя великою мірою визначає політика. Процеси глобалізації торкнулися усіх сфер життя простих громадян, які далеко не завжди усвідомлюють свою залежність від інтересів та примх головних гравців на міжнародній політичній арені. Остання зустріч в Парижі лідерів чотирьох країн, серед яких був і президент України Володимир Зеленський, підтвердила прогнози аналітиків щодо основних мотивів участі Владіміра Путіна у черговій зустрічі в Нормандському форматі. Це, перш за все, газове питання, яке, за словами Зеленського, поки що вдалося лише розблокувати.

Диспозиції у газовій війні Росії проти України потрохи змінюються на користь нашої країни. Росія все більше втрачає свої позиції на світовому ринку енергоносіїв, у чому зацікавлені лідери багатьох країн, зважаючи на агресивну політику Москви. Подальше послаблення позицій Газпрому, який багато років шантажує Україну, а через неї і Європу, є одним із ключових завдань для вирішення державницьких завдань української влади. А це можливо за умови переходу України на свої енергоносії, включаючи активізацію видобутку власних нафти та газу. Пошук альтернативних джерел енергії обіцяє, за свідченням експертів, пожвавлення на ринку металопрокату. Особливо на ті його вироби, без яких не обійтися в енергетичній сфері.

Трубний прокат

Розробки власних родовищ нафти та газу, які досі гальмувалися через тотальну корупцію українських владоможців та олігархів Кремлем, призведе до збільшення потреби в стальних трубах. Трубний прокат має різноманітне призначення. Профільні (квадратні, прямокутні, овальні, тощо) труби широко застосовуються в будівництві. Основне ж призначення труб циліндричного профілю – транспортуваннярізноманітних речовин, включаючи нафту та газ. За способом виробництва труб вони класифікуються на три категорії: безшовні, литі та зварні.

Для будівництва магістральних трас для прокачування великих об’ємів газу, нафти та нафтопродуктів використовуються електрозварні труби, розраховані на тиск до 12 МПа. Їхній діаметр сягає від 508 до 1420 міліметрів. Для їхнього виробництва використовується спеціальні марки сталі спеціальних класів міцності, з підвищеними антикорозійними якостями. Труби, виготовлені із низьколегованої спокійної криці володіють підвищеними характеристиками експлуатації в умовах навіть низьких температур, включаючи – 60 % С.

Зростання попиту на трубний прокат, призначенийдля будівництва магістральних трубопроводів, викличе потребу в його транспортуванні до місця призначення. А це спонукає до будівництва нових шляхів, яке теж не обходиться без виробів стального прокату.

Стальний прокат для будівництва СЕС та ВЕС

Пошук незалежних джерел енергії передбачає розвиток СЕС (сонячних електростанцій), та ВЕС (вітряних електростанцій). Цей тип екологічної енергетики активно розвивається в Україні протягом останніх років. Особливо це стосується сонячної енергетики. Тільки за останній рік на будівництво СЕС витрачено біля 200 тис. тонн металоконструкцій. Згідно з статистикою, потужності сонячних електростанцій в Україні за останні два роки збільшилися майже в 3 рази. При цьому експерти передбачаються подальше зростання динаміки створення СЕС та ВЕС. А це потягне за собою зростання попиту на різні види металопрокату (наприклад, певні види арматури великих розмірів), які використовуються для створення металоконструкцій. Не важко передбачити, що завдяки розвитку ВЕС та СЕС зросте попит на листовий оцинкований прокат, який використовується для будівництва екологічних електростанцій.

Найбільш надійним для будівництва конструкцій, на яких кріпляться сонячні батареї, за висновком експертів, є саме стальний прокат. Міцність, надійність, антикорозійні властивості кріплень із сталі забезпечує їм популярність на ринку металопрокату. При цьому йдеться про збільшення загальної долі мобільних, збірно-розбірних металоконструкцій власного виробництва різних типів – для даху, фасаду та наземних. Чому сприятимуть державні та приватні інвестиції в екологічну енергетику.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *