Утеплення фасаду панельного будинку

Тепло в будинку — не тільки основа комфорту і затишку, але і можливість вести нормальний спосіб життя. Питання непосильних тарифів на опалення для більшості українців стало дуже гостро. Особливо це стосується жителів багатоквартирних панельних будинків, так як теплоізоляційні властивості панельних блоків ще нижче, ніж у цегляних стін.

Найбільш ефективним способом збереження тепла є утеплення фасаду, так як через зовнішні стіни відбувається до 40% всіх тепловтрат. Однак справа ця досить дороге, і у мешканців часто з’являється спокуса зробити самостійне утеплення квартири зсередини. На думку фахівців, таке рішення виправдане лише в тих рідкісних випадках, коли зовнішнє утеплення здійснити неможливо, і ось чому.

Справа в тому, що процес зовнішнього утеплення стін багатоквартирного будинку, як і будь-якого іншого, спрямований на те, щоб захистити фасад від впливу зовнішніх факторів (перепад температур, вітру і опадів), а значить уберегти його від швидкого руйнування. Стіни залишаються теплими за рахунок внутрішнього обігріву приміщення.

При утепленні зсередини зовнішні стіни ізолюються від внутрішнього тепла, точка роси зміщується всередину перетину стіни або на поверхню її зіткнення з утеплювачем. При зниженні температури в цій площині відбувається конденсація пара, матеріал стіни і утеплювача зволожується, його теплопровідність різко збільшується, а відповідно, і тепловтрати. При мінусовій температурі відбувається промерзання стін, їх руйнування, а при намоканні — освіту грибка і цвілі.

Однак утеплення квартири в панельному будинку зовні в рамках однієї квартири так само не є технологічно правильним. Доцільно утеплювати одномоментно сусідні квартири, розташовані один над одним, на всю висоту будівлі. Для цього мешканці багатоквартирного будинку повинні домовитися про спільне проведення цього заходу, по крайней мере, в рамках одного під’їзду.

Важливо знати, що зовнішнє утеплення стін є технічно складним процесом, якісно виконати який під силу тільки спеціально підготовленим промисловим альпіністам, і спроба економити на професійній бригаді, як і на якості матеріалу, це — безпосередньо шкодити собі. Така економія обернеться не тільки марною втратою вкладених коштів, а й збільшенням тепловтрат, швидким руйнуванням конструкцій будівлі і виникненням проблем, що загрожують здоров’ю та життю мешканців будинку.

Author: admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *